Welcome to The Forum

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads

Bastovan.

[TUTORIAL] RolePlay Kineza

Recommended Posts

𝐔𝐯𝐨𝐝

Iako su druga rasa, veoma drugačijeg izgleda i drugačije kulture, sami azijski gangovi su veoma slični crnačkim i hispanskim gangovima u Americi. To je zbog toga što su vremenom Azijci sklopili saveze sa poznatim američkim gangovima od kojih su dosta toga pokupili i dosta toga naučili. Takve kulture trenutno dominiraju u azijskim gangovima. Ipak, sami karakteri ovih ljudi nisu toliko slični crncima i hispancima, a sve razlike kao i to kako da na najbolji način predstavite jednog kineskog karaktera biće prikazano u nastavku ovog tutorijala.

𝐍𝐞š𝐭𝐨 𝐨 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐫𝐢

Dosta ljudi zapravo misli da oni koriste isključivo jedan jezik sa svim tim čudnim i nama nastranim znakovima, dok drugi ljudi misle da kada dođu u Ameriku, sasvim zaboravljaju svoj jezik i svoju kulturu.
Ipak, ne može se izreći tačnost ovih stavova.
Kinezi imaju dosta dijalekata kao što su mandarinski i kantonski. Mandarinski je među njima najzastupljeniji.
Ukoliko se pitate šta da RP-ate, odgovor na to je da biste u suštini trebali RP-ati engleski jezik sa akcentom, ali i dobro poznavanje kantonskog.

Svima nam je poznato da Rusi imaju drugo prezime, odnosno ime svog oca sa nastavkom ič (primer Visarion - Visarionovič), tako i Kinezi imaju lično i porodično ime. Porodično ime dobijaju od oca, dok je lično ime dato. Za porodično ime daću par primera: Chang, Li, Wu, Wong... Što se tiče ličnog imena, to možete i sami pronaći. Recimo da imamo ime Zhang Wei Wong. Ukoliko RP-ate da ste rođeni u Kini, vaše ime biće isto tako. Ukoliko RP-ate rođenje u Americi, vaše ime biće Weiwong Zhang (nadam se da vidite razliku). Najpravilniji način za imenovanje kineskog karaktera jeste da imate englesko ime i kinesko prezime.   

𝐀𝐳𝐢𝐣𝐜𝐢 𝐮 𝐀𝐦𝐞𝐫𝐢𝐜𝐢 𝐤𝐫𝐨𝐳 𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐣𝐮

Veliki procenat Azijaca koji žive u Americi je rođeno u stranim zemljama, ali to ne znači da su svi azijski gangovi iz stranih zemalja.
Azijci su krenuli da dolaze u Ameriku tokom 19. veka. Radili su veoma prljave i teške poslove za veoma malo novca. Preselili su se na istočnu i zapadnu obalu. Danas su oni poznati pod nazivom "Chinatowns". Gradovi sa razvijenim brojem Azijaca jesu Nju Jork, LA, San Francisko i Boston.
Azijci imaju veoma dugačku političku istoriju u Americi. Njihovo prisustvo dosta je poremetilo radničku klasu Amerike. Oni nisu prijatno prihvatili Azijce, već su tražili da njihove plate budu dodatno snižene. Ipak Sjedinjene Države su se dobro snašle po pitanju rasizma. Ne samu po pitanju crnaca već i po pitanju Kineza.
Danas postoje mnoge generacije Azijaca u Americi i to veoma različitih. Kako bilo, u razlici od mesta stanovanja i političkih promena, istorija beleži mnogo Kineskih imigranata koji su se preselili na prostore Sjedinjenih Država. Dobar deo Istočnih Kineza dolazi iz regije koja se zove Kanton (gde se nalazi sam Hong Kong). Dugi niz godina Hong Kongom je vladala Britanija, dok se 1997. Hong Kong nije predao komunističkoj Kini. Mnogo kineza koji su tamo živeli nisu mogli da razumeju tu odluku te da se sa njom slože, pa su se preselili u druge države sveta da oprobaju svoju sreću. Jedna od većih zemalja bila je upravo Amerika, zbog toga što je kineska populacija već imala svoje korene u SAD-u.
Tako da bih vam ja preporučio da razmislite o Kantonu i da RP-ate kantonsko poreklo ili bar kantonske roditelje. Vaš karakter može biti imigrant, koji se sa porodicom preselio u Ameriku nakon 1997. ali naravno možete pustiti mašti na volji i izmisliti svoju priču kako god vi to budete želeli.

𝐃𝐧𝐞𝐯𝐧a 𝐫𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐧𝐞𝐳𝐚 𝐮 𝐀𝐦𝐞𝐫𝐢𝐜𝐢

Kinezi imaju dosta posla i često rade veoma dugačko kako bi izdržali svoje porodice. Takođe, oni se dosta razlikuju od drugih Amerikanaca.
Deca često idu u školu, šetkaju se, igraju, vraćaju kući, rade domaće zadatke, jedu, pa opet uče, a onda odlaze u krevet. Kod Kineza disciplina dece je više razvijenija, roditelji su stroži i sigurno nećete nikada videti kako malo dete napušava dedu (kao što se kako u Americi, tako i u Srbiji može videti). 
Odrasli će doći kući, gledati televiziju, a potom otići u krevet.
Sve u svemu možemo reći da su kinezi veoma disciplinovani, ali da su zbog toga i više depresivni, jer im dani zaista liče jedan na drugi.

𝐔𝐨𝐛𝐢č𝐚𝐣𝐞𝐧 𝐛𝐢𝐳𝐧𝐢𝐬 𝐊𝐢𝐧𝐞𝐳𝐚 𝐮 𝐀𝐦𝐞𝐫𝐢𝐜𝐢

Kinezi obično imaju posla koji vode samostalno, koji samostalno započinju i koji je obično porodičan. Kinezi će voditi mala preduzeća koja prodaju kineske izvozne proizvode turistima. Nije čudno vidjeti Kineze koji prave suši, dok je suši japanski. Mnogi ljudi to ne znaju, a to je tek postao deo turističke kulture.
Kinezi vode tradicionalne kineske restorane i prodavnice suvenira. Ukoliko ne vide svoju budućnost u tome, oni će raditi u radionicama ili raditi kao vozači kamiona kako bi zaradili novac.

𝐀𝐳𝐢𝐣𝐬𝐤𝐢 𝐠𝐚𝐧𝐠𝐨𝐯𝐢

Image

U samom Los Anđelesu je samo 120 azijskih bandi. Nekoliko najpoznatijih azijskih bandi sa najtežim aktivnostima bande formirano je na Long Beachu. Područje sa najvećim prisustvom azijskih bandi je Južni centralni isto kao i dolina San Fernando. Jedna od najpoznatijih azijskih bandi je verovatno Vah Ching. Oni su započeli kao kineska ulična banda i od tada su stekli veliki uticaj. Oni se distribuiraju po gradu među setovima. Od tada postali su veoma organizovani i moćni. Još jedna poznata banda su Asian Boyz, njihov rival. Oni su uglavnom ulična banda koja je formirana u Long Beachu. Nekoliko azijskih bandi ograničavaju se na određenu etničku pripadnost, poput Vah Ching-a. Kinezi su etnička grupa koja ne deli ljubazno deljenje teritorije sa drugim etničkim grupama, jer smatraju da su etnički superiorniji od drugih azijskih grupa. Nekoliko drugih zloglasnih bandi su Born To Kill, Oriental Bois, Satanas i Tini Rascal Gang.

Š𝐭𝐚 𝐑𝐏-𝐚𝐭𝐢

Kinesku hranu. Kinezi jedu puno kineske hrane. Ovo je verovatno jedan od najvećih izvoznih proizvoda u kineskoj četvrti. Najrasprostranjeniji su rezanci i knedle.
Kineske izreke. Oni su ponosni na svoje mudrace te će citirati kojekakve misli i izreke i to puno. Kinezi imaju izreke za skoro sve. Ponekad će mudra tetka koristiti izreku da bi vas naučila lekciju. Kinez nije baš prizemljen, za razliku od zapadnjaka. Ako zapadnjak ima problema, većinu vremena će vam reći licem u lice, dok Kinezi to neće raditi. Oni će vam govoriti u zagonetkama nadajući se da ćete ih vi odgonetnuti.
Sujeverje. Kinezi su vrlo sujeverni. Veruju u lošu sreću i psovke. Na primjer, broj 7 znači "smrt", tako da ih neće izbjegavati koristiti. Neće vam dati „sedam dolara“ jer daje lošu sreću. Kada kažete koji je rod buduće bebe pre rođenja, donosi 'loše sreće'. 
Većina azijskih bandi toliko su inspirisane Latino i Crnim bandama da su počele da ih suštinski kopiraju. U osnovi počeli su da koriste crnačke slengove i da glumataju sa hand signovima.
Trebali bi ste da izbegavate da RP-ate jedenje pirinča. Pirinač nije glavno jelo. Azijska osoba nije htjela na stol staviti kutiju pirinča i da to bude to. To je deo njihove kulture, ali to je ono što jedete kao dezert (to je kao da neki Amerikanac dođe i krene da RP-a Srbina koj isključivo jede čvarke ili Bosanca koj isključivo jede ćevape sa kajmakom.) Pošto je riža tako jeftina, siromašni ljudi će je puno jesti. A najmanje što želite učiniti su stvari koje rade siromašni ljudi. Kinezi će pretežno jesti druge stvari kao što su rezanci i knedle. Štaviše, "nepristojno" je jesti puno pirinča, jer kao da na stolu nema dovoljno hrane. Takođe, trebali biste izbegavati čuveni komunizam (na žalost). Nije svaki Kinez komunista. To im, štaviše, smeta. Mandarinske zajednice koje su se preselile u Sjedinjene Države svenso su se odvojile od starijih, više istorijskih i tradicionalnih kantonskih kineskih kineskih gradova. Zatim, skupocena odela. Nisu svi Kinezi obučeni u odela i hodaju u grupama kao da su totalni AZN gangstasi. Nose odjeću kao i bilo koju drugu. U stvari, kineski gangovi verovatno imaju više zajedničkog sa armenskim gangom ili arapskim razbojništvom.

Svidja mi se tutorijal, ali si se mogao potruditi da ovo barem izgleda malo urednije, jer je i estetika dosta bitna tokom pravljenja tutorijala. Sledeci put pokusaj napraviti tutorijal u kojem ces posebno pricati za Wah Chingse ili posebno za Asian Boyze.

Moj drug rpa ovo odlicno,ja inace rpam enegleza iz srednjeg veka to jest Robina Huda !

• Haha 1

Posted (edited)
2 hours ago, Dorothea Wiliams said:

- niko ovo skoro ne RPa sem nekih

Dolaskom rp servera dolaze i nove mogućnosti i inovacije. Verovatno neko čuva takoreći u rukavu nešto poput ovog rpa, što ne želi izneti ovde na rpg srw. 

Edit mi se ne sviđa, ostalo je oki doki. 

Edited by Ivan_Kozic

4 minutes ago, Ivan_Kozic said:

Dolaskom rp servera dolaze i nove mogućnosti i inovacije. Verovatno neko čuva takoreći u rukavu nešto poput ovog rpa, što ne želi izneti ovde na rpg srw. 

Edit mi se ne sviđa, ostalo je oki doki. 

Pa ja kazem za ovaj sadasnji RPG SA,a za RP se slazem da ce mozda neko i RPati.

• Like 1

Iskreno nisam gledao da rpas kineze, tako da mislim da je ovo vecinom copy paste, mada dobro je.

Posted (edited)

Super odradjeno mislim da ovom likom bi posluzio ovaj tut, @Senid Resic (lik rpao kineza pa mu lock-ali jer je @Jokic. reko trol, mada se svima dopao)

Edited by Miodrag_Hasklic

2 hours ago, Vasilije Draskov said:

Iskreno nisam gledao da rpas kineze, tako da mislim da je ovo vecinom copy paste, mada dobro je.

sry što odgovaram, al rpo sam kineze samo što je fakcija odbijena pa smo zajebali. Deo istorijskih činjenica je copy paste, ali sam ga ja "olakšao" i dodao nešto izostavljeno. Hvala na mišljenjima, a što se edita tiče mislim da je bitnija suštinija tutorijala nego sam edit, ali uvažavam svačije mišljenje.

po meni skroz nepotrebno, niko ne rpa kineze

može poslužiti onima koji se odluče na ovaj RP 

+

8 hours ago, Zekonja said:

smešan si brt

dobro je brt jakoje brt

On 5/21/2020 at 6:36 PM, Abjuzer said:

misliš?

• Upvote 2

20 hours ago, John_Reese said:

može poslužiti onima koji se odluče na ovaj RP 

+

kada bih htio rpat ovu kulturu,dobro bi mi ovaj tutorijal posluzio.

Plus.

zasto neki likovi kazu da niko ne rpa kineze ,mozda je tacno ali zasto kazete da ne nepotrebno time narusavate njegov rad eloel..
sto ste vi niste setili toga..

+ ovo moze da bude korisno, @Lakoni je pre drzao BDT kao RP org, i skoro je imao fakciju.

lol dobro je HAHAHAHAHAHA

• Confused 1

33 minutes ago, Tweeak said:

naleu

46 minutes ago, sh00ter said:

naleu

1 hour ago, Tweeak said:

Mislim da ovo nije potrebno trenutno,barem ne dok neko ne pocne da RPa ovo.

Lockic.

• Confused 2

Guest
This topic is now closed to further replies.