[SA] Skill Arena Messages

[SA] Roadmap

Uskoro:

> Forum Update na 4.4.x
> Nove teme na forumu
> Sredjivanje laga, timeout, ddosa i ostalih problema vezanih za web.
> Fortumo sistem mobilnog placanja za sve stvari in game ( donacije preko mobilnog za SAMP, MC, uskoro i FiveM )
> 5.0 Update SAMP
> Migracija TS-A, FiveM, MC-a na novi dedicated server sa velikim resursima, novi projekat za Minecraft Network, kupovina TS3 license.
> MTA Alpha

Stay tuned!

Sign in to follow this  
Fiki_Don

[Web Design] Diskusije

66 posts in this topic

3 minutes ago, Fiki_Don said:

Ako si pocetnik ovo je super. Izgled je veoma dobar dodje kao blog i svidja mi se.

Font teksta je meni ruzan ne vidi se ni citati to promjeni. Dodaj footer sekciju malo bolju da ne bude samo credits eventualno kontakt formu ovo ostalo je sve super samo po sebi.

Ocekujem da odradis ovo do kraja i dodas sve potrebno

Zanima me samo da li i vi vidite ovakav font, nz meni ovaj deluje ok, on je stavljen na sajt, sad ne znam da li ga svi vide. I ako vi vidite drugacije, kako da ga namestim da svi vide

https://imgur.com/a/uiN3cqb

21 hours ago, Shone said:

Zanima me samo da li i vi vidite ovakav font, nz meni ovaj deluje ok, on je stavljen na sajt, sad ne znam da li ga svi vide. I ako vi vidite drugacije, kako da ga namestim da svi vide

Font vidimo takav, ali to nikako nije dobar font. Takav font se uglavnom koristi kod naslova nekih ili generalno na mestima gde je veci tekst i gde ga manje ima, na mestima gde su duzi pasusi pogotovo sa sitnijim tekstom(standardna velicina od 18px je dovoljno sitna) gledaj da koristis neki citljiviji font. Na ovom sajtu se iskreno po meni ne uklapa takva vrsta fonta gde god planirao da ga ubacis nezavisno od gore navedenih saveta.

Probaj ubaciti 'Montserrat' font, to ti je guglov font i imas CDN fonta na njihovom sajtu(google fonts), tako da ce ti biti jednostavno da ga ubacis.

On 20/06/2019 at 3:17 PM, Shone said:

Izvini forum me.je zezao Nemanja ti je dao pristojan odgovor.

Posted (edited)
6 minutes ago, Shad_Corleone said:

Samo C# djeco, kakav crni Web Development i JS.

Ahaah ma kakvi ja samo web dizajn i UI/UX

Edited by Fiki_Don

Uskoro neki dizajn za Android/iOS register i login page

Pogledaj te obavjestenje u vezi Web Design Skole! Soon.

Cao svima, evo mene opet. Ovo sve sa web-designom mi je novo i poceo sam jako da se zanimam za sve. 

Ovaj put sam na youtube-u pogledao nekoliko crash courseva (oko 4h video materijala) oko boostrapa i odlucio sam da se oprobam sam. Bilo je mnogih poteskoca ali uspeo sam da zavrsim.

S' obzirom da je ovo moj prvi sajt koji je namenjen da zapravo neko udje u njega, mozda ce mi biti malo potrebna pomoc oko optimizacije

Ali za sada zelim da vidim vase misljenje i da mi sugerisete na greske kojih sigurno ima podosta. 
evo linka: https://zlatneruke.rs

@Nemanja_Gvozdic @Fiki_Don @Sava (Ako imas vremena pogledaj Savo)

Dakle ovo mi je 2. Web-site projekat ikada, a prvi ste vec videli. 

Hvala na vremenu i citanju

@Shone Sem estetskog dela koji ce ti doci vremenom ako budes sve vise cackao izgleda sasvim okej.

Bootstrap je jako korisna stvar i moze ti ustedeti dosta vremena, ali po meni to ti nikako nije dobra praksa da koristis ustaljeno ako tek pocinjes da ucis stvari.

Super je sto si skapirao kako radi i slobodno napravi jos jedan sajt ako mislis da ima potrebe da utemeljis to sto si naucio, ali gledaj da se fokusiras da naucis kako sam da napravis neki element u CSSu, kako sam da napravis responsive template u CSSu...

Cak i ako ti te stvari izgledaju banalno gledaj da ih sto vise upraznjavas, na duze staze bice ti mnogo lakse sa naucenim osnovama kako treba nego sa naucenim frejmvorkom.

Msm naravno da ces bootstrap koristiti. Npr kada budes stigao do dela gde ces praviti veb aplikacije i gde ce ti dizajn same aplikacije biti na drugom mestu tada ce biti mnogo jednostavnije nabacati gotove elemente i nastaviti sa pisanjem aplikacije, ali na ovako malim staticnim sajtovima po meni nepotrebno je koriscenje bootstrapa.

41 minutes ago, Shone said:

Cao svima, evo mene opet. Ovo sve sa web-designom mi je novo i poceo sam jako da se zanimam za sve. 

Ovaj put sam na youtube-u pogledao nekoliko crash courseva (oko 4h video materijala) oko boostrapa i odlucio sam da se oprobam sam. Bilo je mnogih poteskoca ali uspeo sam da zavrsim.

S' obzirom da je ovo moj prvi sajt koji je namenjen da zapravo neko udje u njega, mozda ce mi biti malo potrebna pomoc oko optimizacije

Ali za sada zelim da vidim vase misljenje i da mi sugerisete na greske kojih sigurno ima podosta. 
evo linka: https://zlatneruke.rs

@Nemanja_Gvozdic @Fiki_Don @Sava (Ako imas vremena pogledaj Savo)

Dakle ovo mi je 2. Web-site projekat ikada, a prvi ste vec videli. 

Hvala na vremenu i citanju

Sa obzirom da si pocetnik super, animacije su extra estetski fino izgleda. Samo nemoj da koristis CSS za responsive websiteove jer je staromodan a bootstrap je simple za koriscenje i efikasniji. Pa ti radi kako hoces

18 minutes ago, Fiki_Don said:

Sa obzirom da si pocetnik super, animacije su extra estetski fino izgleda. Samo nemoj da koristis CSS za responsive websiteove jer je staromodan a bootstrap je simple za koriscenje i efikasniji. Pa ti radi kako hoces

Moracu da se ubacim na ovo tvoje, na sta tacno mislis kada kazes da je CSS staromodan za responsive? CSS grid vec uveliko ima svoju primenu i moze napraviti veoma fleksibilan sadrzaj koji pritom moze biti custom.

4 minutes ago, Nemanja_Gvozdic said:

Moracu da se ubacim na ovo tvoje, na sta tacno mislis kada kazes da je CSS staromodan za responsive? CSS grid vec uveliko ima svoju primenu i moze napraviti veoma fleksibilan sadrzaj koji pritom moze biti custom.

da se za takve stvari koristi bootstrap sada jer je simple

@Fiki_Don Nisam rekao da se ne koristi bootstrap za to(to mu je jedna od glavnih primena inace u pravim projektima), nego pitam zasto CSS smatras staromodnim za responsive kada je responsive u danasnje vreme nikada laksi i efikasniji za odraditi putem obicnog CSSa?

2 minutes ago, Nemanja_Gvozdic said:

@Fiki_Don Nisam rekao da se ne koristi bootstrap za to(to mu je jedna od glavnih primena inace u pravim projektima), nego pitam zasto CSS smatras staromodnim za responsive kada je responsive u danasnje vreme nikada laksi i efikasniji za odraditi putem obicnog CSSa?

pa tako logicno da ces koristiti noviju u laksu tehnologiju nego stariju....

Poslednji odgovor da ne spamujem previse.. xD

CSS grid je noviji od Bootstrap 5, cak sta vise do skoro nije imao validan browser support tako da samo ta cinjenica govori o tome koliko je nov.

Naravno da se ne mogu direktno uporedjivati CSS grid i bootstrap(ili bilo koji deo CSSa sa bootstrapom), ali hocu da kazem da je CSS grid svakako bolja opcija od bootstrapa.

Ajmo malo da aktiviramo sekciju ponovo  :)

Postavljajte neke radove koje ste zavrsili ili ste poceli raditi ili otvaraj te vas Showroom, unutar sekcije.