[SA] Skill Arena Messages

[SA] Roadmap

Uskoro:

> Forum Update na 4.4.x
> Nove teme na forumu
> Sredjivanje laga, timeout, ddosa i ostalih problema vezanih za web.
> Fortumo sistem mobilnog placanja za sve stvari in game ( donacije preko mobilnog za SAMP, MC, uskoro i FiveM )
> 5.0 Update SAMP
> Migracija TS-A, FiveM, MC-a na novi dedicated server sa velikim resursima, novi projekat za Minecraft Network, kupovina TS3 license.
> MTA Alpha

Stay tuned!

Profi_Zivanovic

RolePlay Pravila: Pitanja - Q&A

135 posts in this topic

RolePlay Pravila: Pitanja
Repost predhodnog topic-a

VAZNA NAPOMENA: Na sva pitanja odgovaraju samo clanovi RPE  tima - kazna za krsenje ovog pravila je flag na forumu. Svaki vid provokacija,ismejavanja i slicnog bice kaznjen flagom na forumu,svaki spam takodje biva kaznjavan  !

VAZNO: Shvatite da je ovo topic za PITANJA i resavanje nedoumica vezanih za Roleplay, ovo nisu diskusije za raspravljanje i iznosenje "svog misljenja" vec za konkretna pitanja i konkretne odgovore, ukoliko imate pitanje postavite ga ovde i neko od RPE clanova ce vam odgovoriti, ukoliko ste dosli ovde da otvarate neke diskusije, da kritikuejte rad RPE tima ili uopste da kritikujete bilo koga ili bilo sta na serveru ili da "iznosite misljenje" potrazite drugi topic jer je ovo iskljucivo topic za pitanja i odgovore na data pitanja vezana za RP , nista drugo.

Pre nego sto postavite pitanje budite sigurni da ste PROCITALI OVAJ TOPIC:

Pre nego sto postavite pitanje vezano za koriscenje RP komandi budite sigurni da ste PROCITALI OVAJ TOPIC:

CESTO POSTAVLJANA PITANJA

• Koja godina se RP-a na serveru?
    Na serveru se RP-a ista godina koja je u ovom trenutku u realnom zivotu, (sad je to 2018.)

• Da li su brojevi u IC MG?
    Ne,brojevi u IC nisu MG.

• Koje brendove je dozvoljeno RP-ati?
    Svi RL brendovi su dozvoljeni

• Koje nazive oruzija mogu koristiti?
    Mozete da RP-ate svo IRL oruzije ali uz odgovarajuce ingame oruzije,mozete od digla da RPate revolver ali ne pusku,od colt-a glock,mozete od Shotguna da RP-ate Remington itd mozete takodje i da RP-ate normalna samp oruzija tipa deagle nazivate samo deagle. Bazuke,nuklearne bombe, i bilo koje oruzije kojem nemate pristup na serveru itd. se ne sme RP-ati.

• Koje drzave smem IC RP-ati?
    Sve drzave i gradove sveta.

• Da li je dozvoljeno RPati teroristicke napade?
    Da, uz dozvolu RPE tima.

• Da li se od /f chat-a moze napraviti IC?
    Da, moze ali se morate pridrzavati strogo IC-a, prvi OOC prekida IC koriscenje chat-a.

• Kako pravilno da izvrsim CK?
    Sve informacije o CK-u mozete naci klikom OVDE.
  • Da li je dozvoljeno RP-ati NPCove (karaktere koje ne kontrolise igrac vec su samo aktori)

Ne,ne mozete RP-ati NPC-a koji vam icly pomaze,mozete RP-ati prodavce,u slucaju RP-a pljacke neko drugi mora da vam RP-a prodavca dok vi pljackate,taoca takodje. 

• Da li smem RP-ati postojanje kamera tamo gde ih po skripti nema?
    Ne,ne mozete to RP-ati,kamere su samo na onim mestima gde su postavljene putem skripte.

• Da li je RPS uci u neciji HQ?
    Da,osim u slucaju da vas neko uvede.

• Da li pomocne RP komande /me /do /ame pripadaju IC ili OOC chatu?
    Ove komande ne pripadaju ni jednom chat-u i ne mogu se koristiti za caskanje,ali su OOC karaktera.

• Kako se racuna vreme Ingame?
    1 Ingame sekund - 1 RL sekund.

• Da li moram RP-ati da vadim oruzije?
    Za malo oruzije poput noza,boksera,colt-a,deagle-a ne mora se RPati vadjenje dok za vece objekte kao sto je palica,m4,ak47,shotgun,mp5,katana i slicno morate RPati vadjenje inace radite GFA.
  • Kako se formira IC vlada?
    Vlada se formira kroz izbore koji se odrzavaju svakih 6 meseci.

• Koje marke vozila mogu RP-ati?
    Sve.

• Da li je dozvoljeno koristiti strani jezik tokom RP-a?
    Da, sem ukoliko ste u većoj grupi igrača, onda je balkanski obavezan.
  • Like 1
  • Upvote 1

Zbog prevelikog spama se briše prošli topic. Pažljivo pročitajte sadržaj iznad.

Gde mogu naci formulary za ORG rankove.Sta Koji rank sme a sta ne sme.

Primer:U vagosu Sam R1 I vozio Sam savvanu.Dodje r5 I kaze nemoj to voziti rabranjeno je.

2 hours ago, Jake_Shadow said:

Gde mogu naci formulary za ORG rankove.Sta Koji rank sme a sta ne sme.

Primer:U vagosu Sam R1 I vozio Sam savvanu.Dodje r5 I kaze nemoj to voziti rabranjeno je.

Obicno su takve stvari ispisane u podforumu te organizacije za koju te zanima.

U ovom slucaju, informacije o  Vagos rankovima i dozvolama mozes pronaci u njihovom podforumu u ovom topicu:

Ako policajac pretrese osobu i kod osobe po skripti pronadje drogu ili materijale, a osoba krene rpat da nema nista ilegalno. Zanima me dali je to dozvoljeno? Jer ne vidim problem da tu drogu sakriju u vozilo ili kucu. Ako iskrivljujemo podatke koje nam daje skripta, na sta se onda osloniti?

4 minutes ago, Sonny218 said:

Ako policajac pretrese osobu i kod osobe po skripti pronadje drogu ili materijale, a osoba krene rpat da nema nista ilegalno. Zanima me dali je to dozvoljeno? Jer ne vidim problem da tu drogu sakriju u vozilo ili kucu. Ako iskrivljujemo podatke koje nam daje skripta, na sta se onda osloniti?

Ako imas po skripti, imas kod sebe.

Stvar je u tome sto se igraci ne snadju i odmah krenu OOC umjesto da izRPaju da im je droga negdje gdje se ne gleda bas cesto na SkillAreni, patike npr. Ako igrac ipak izRPa da mu je droga u patikama, policajac bi onda trebao biti posten i ne gledati u patike jer se ranije nije sjetio to pregledati. Ako kaze "izuj patike" naknadno nakon sto je ovaj izRPao gdje je droga, imas pravo zaliti se jer MGa. Rijetko sam vidjao da netko iz drzavnih organizacija postuje to, tako da ocekujes taj MG cesto. Treba taj policajac znati "izgubiti u RPu", sto se meni dogadjalo X puta jos dok sam i u SAMu bio. Nadam se da si shvatio sta sam htio reci :)

• Like 2

6 minutes ago, Pqanskov_Kayberkovin said:

Jel dozvoljeno da RPamo RL Marke vozila? Pod brendove ja podrazbiram obleku,satove itd...

Da.

Neka me ispravo netko ako grijesim.

Dugo RP-am i igrao sam prije na jednom serveru da ne dajem sada reklamu, uglavnom tamo npr. u toku testa ako te pita ic "Da li voliš mačke IC?" moraš odgovoriti sa NE jer mačke ne postoje u igri, inače padaš test.Eh sad primjetio sam da se na SA dosta RP-aju stvari koje ne postoje in game, da li je to i zašto dozvoljeno?
Takođe MG je miješanje bilo kakvih informacija van igrice, a često se u toku RP-a spominje website i aplikacije za posao koje su van igre tj.na forumu, sto na drugim serverima nije slucaj, i to me zanima da li je ispravno i zašto?

9 minutes ago, Scarletta said:

Dugo RP-am i igrao sam prije na jednom serveru da ne dajem sada reklamu, uglavnom tamo npr. u toku testa ako te pita ic "Da li voliš mačke IC?" moraš odgovoriti sa NE jer mačke ne postoje u igri, inače padaš test.Eh sad primjetio sam da se na SA dosta RP-aju stvari koje ne postoje in game, da li je to i zašto dozvoljeno?
Takođe MG je miješanje bilo kakvih informacija van igrice, a često se u toku RP-a spominje website i aplikacije za posao koje su van igre tj.na forumu, sto na drugim serverima nije slucaj, i to me zanima da li je ispravno i zašto?

Za aplikacije je ispravno i aplikacije su IC deo igre, tj. pod-forumi drzavnih fakcija su IC stvar, trebalo bi. Sto se tice zivotinja smes samo papagaja da RP-as posto on po skripti postoji,sve ostalo je RP2WIN.

Guest
24 minutes ago, Rajovic said:

Za aplikacije je ispravno i aplikacije su IC deo igre, tj. pod-forumi drzavnih fakcija su IC stvar, trebalo bi. Sto se tice zivotinja smes samo papagaja da RP-as posto on po skripti postoji,sve ostalo je RP2WIN.

sta sad ja da ne mogu da rpam nesto sto mi ne dozvoljava skripta? Znaci nmg da rpam da pisem jer nema olovaka po skripti?

Guest
8 minutes ago, Drake. said:

sta sad ja da ne mogu da rpam nesto sto mi ne dozvoljava skripta? Znaci nmg da rpam da pisem jer nema olovaka po skripti?

@RajovicKako onda da RPam da izvrsavam nuzdu kad po RPu ne postoje go*** i pis***?

18 minutes ago, Drake. said:

11 minutes ago, Tajni samper said:

@RajovicKako onda da RPam da izvrsavam nuzdu kad po RPu ne postoje go*** i pis***?

11 minutes ago, Dwayne said:

Ne seri 

4 minutes ago, Profi_Zivanovic said:

Nije RP2WIN, moze se RPati.

Pre nije smelo, ne znam za sad'. Mene je Stralex oborio na testu za to.

Zanima me davanje WL-a, npr zaustavljam lika trazim licnu on mi je ne dadne i krene da bjezi i sad da li bez da sam ga ipoznao IC mogu da mu dam wl i zasto?

Takode ako moze primjer kako da rijesim situaciju kad neko rpa lazne dokumente sta da radim u mdc sta da rpam i to il kada neko rpa da nema nigdje drogu npr kod sebe a skripta pokazuje da ima.

Guest कर99

Da nije mozda dopusteno rpati NLR?

On 4/12/2019 at 10:23 PM, Scarletta said:

Zanima me davanje WL-a, npr zaustavljam lika trazim licnu on mi je ne dadne i krene da bjezi i sad da li bez da sam ga ipoznao IC mogu da mu dam wl i zasto?

Takode ako moze primjer kako da rijesim situaciju kad neko rpa lazne dokumente sta da radim u mdc sta da rpam i to il kada neko rpa da nema nigdje drogu npr kod sebe a skripta pokazuje da ima.

Davanje WLa - smijes mu davati WL znao ti njega ili ne, nije ime bitno u tom slucaju nego izgled.

Lazni dokumenti - RPas s njima sve kao i inace, ali onda ne mozes dobiti validnu povratnu informaciju od MDCa sto znaci da ga odmah mozes hapsiti za lazno predstavljanje i sve ostalo sto nadjes o njemu usput.

Droga - ako ju ima po skripti, mora RPati da ima kod sebe. Ako izRPa da nema drogu iako tebi iskace da ima, onda ga hapsi klasika /tazer > pucaj > /tazer > /cuff > /vuci > /pusti > /pu > /eject > /uhapsi jer ocigledno ne zeli RPati kako treba. Jedini izuzetak kada ti mozda ne nadjes drogu je da on RPa da mu je negdje gdje ti nisi prepipao, npr. patike, carape i ostalo tog tipa. Uzmi u obzir da nekad moras "izgubiti" u RPu pa nekad pustaj ako RPaju da im je u patikama i ostalim navedenim mjestima.

5 hours ago, Guest कर99 said:

Da nije mozda dopusteno rpati NLR?

Vjerojatno bi mogao ako bi dobio dozvolu od faction managementa, ali bez kukastih krizeva i bez da ubijas nekoga jer je crnac ili slicno.

Ipak, pitaj u odgovarajucem topicu gdje ces mozda dobiti bolji odgovor:

Koliko moram imati postova da mogu postati stvari u sekciji Fakcije?

On 4/28/2019 at 3:55 PM, Griffin said:

Koliko moram imati postova da mogu postati stvari u sekciji Fakcije?

Verovatno 200 postova

11 hours ago, Damir_Besirovic. said:

Verovatno 200 postova

veoma dobra reakcija rpe tima, trebalo vam je 15 dana da napisete broj i dvije rijeci

Moze li mi neko objasniti kako da postavim develop na forum?Molim vas odgovorite sto brze.

2 minutes ago, NIJE NIKO said:

Moze li mi neko objasniti kako da postavim develop na forum?Molim vas odgovorite sto brze.

Prvo, naravno, napravi develop, dam ti linkove tutoriala: LSRP+ Tutorial | Photoshop Tutorial

Kada si zavrsio sa developom, okacis sliku na imgur ili bilo koju drugu stranicu koja se koristi za uploadanje slika.

Nakon toga kopiras link slike, znaci ne link stranice, nego link slike. Desni klik, Copy Image Location ili Copy Image Address kako vec.

Kada si to kopirao, samo otvoris ovo podrucje za pisanje i stisnes paste. Sacekas malo i ako si dobar link kopirao slika bi ti se automatski trebala pojaviti onako da se vidi odma, a ne da se mora ulaziti na link.

Posted (edited)

Ako ja postavim develop na forum kako ce lider videti ta develop?

I jel mozes da posaljes link mesta za postavljanje?Izvini ako sam malo dosadan.

Edited by NIJE NIKO

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead