[SA] Skill Arena Messages

[SA] YouTube Kanal

Ukoliko zelite da gledate nase evente i da ucestvujete u nekima ostavite subskrajb na nas youtube kanal :
https://www.youtube.com/channel/UCd1TL4AFCeTGW8VIhQTAMAg?view_as=subscriber

Donacije za aktore

Od danas (02.11.2018) nije moguće donirati za aktore IG novcem. Prešli ste granicu sa zloupotrebom i prodajom imovine uz aktore. Moguće je donirati za aktore regularnom donacijom RL novcem i po pravilniku o donacijama će vam biti brisani accounti ako ih prodate.

RP ZONE

"Obavestavamo igrace da su uvedene Roleplay zone, sve informacije o RP zonama mozete pronaci na sledecem linku - https://www.sa-rpg.com/forum/index.php?/topic/359805-sa-rp-zone/ , - RPE Tim.

Deity

Predlozite nam poslove za MTA

87 posts in this topic

Ajd da cujem nesto pametno, bez debilizma.

S'obzirom da je za MTA, nemojte mi ono checkpoint checkpoint monotone poslove, vec animacije attach objekti, custom effekti objekata, prevoz nekog actor interakcija i kompleksnost, mesavina necege..

kad sam mislio da predlozite nisam mislio samo napisete ime posla, vec sve detaljno opisano kako bi funkcionisao >.>

Evo ja predlazem,da odradite Uber,znaci da ima aktor koji nas vozi na odredjenu lokaciju(limuzina npr)itd,ili da ima taj posao za igrace 

Just now, Martin_White said:

Evo ja predlazem,da odradite Uber,znaci da ima aktor koji nas vozi na odredjenu lokaciju(limuzina npr)itd,ili da ima taj posao za igrace 

Vec ima taxi na serveru.

Pa nezz,znas mozes otvoriti skolu padobranstva sa aktorima itd,bilo bi veoma zanimljivo.

Edited by Martin_White

Just now, Martin_White said:

Pa nezz,znas mozes otvoriti skolu padobranstva sa aktorima itd,bilo bi veoma zanimljivo.

svidja mi se ideja, napisi sve detaljno

Just now, Deity said:

svidja mi se ideja, napisi sve detaljno

Pa evo vidi,otvoris to na LS aerodromu.U vec odradjenom objektu odradis enterijer i stavis label Skola Padobranstva,udjemo unutra i platimo nekih 10-20k za te pare nam bude kratak tutorijal o tome,i onda se stvaramo u avioni gde nas opremljuju IC i mozemo voditi konverzaciju sa aktorom(naprimer,Aktor id 0:Jeste li spremni za skok,i mi napisemo Da,posle cega bude animacija iskakanja iz aviona i spustimo se ba odredjenu lokaciju),kada se spustimo dobijemo nekih 1k naprimer ili tako nesto,aktor da jedan vozi helis/avion(ako helis onda samo pilot,a ako avion onda 2 da budu,jedan vozi drugi prica sa nama).

@Deity

1 minute ago, Martin_White said:

Pa evo vidi,otvoris to na LS aerodromu.U vec odradjenom objektu odradis enterijer i stavis label Skola Padobranstva,udjemo unutra i platimo nekih 10-20k za te pare nam bude kratak tutorijal o tome,i onda se stvaramo u avioni gde nas opremljuju IC i mozemo voditi konverzaciju sa aktorom(naprimer,Aktor id 0:Jeste li spremni za skok,i mi napisemo Da,posle cega bude animacija iskakanja iz aviona i spustimo se ba odredjenu lokaciju),kada se spustimo dobijemo nekih 1k naprimer ili tako nesto,aktor da jedan vozi helis/avion(ako helis onda samo pilot,a ako avion onda 2 da budu,jedan vozi drugi prica sa nama).

@Deity

Nesto na tu foru.

Napraviti neki bar, koji bi bio kao fazon burg, da se svi okupljaju tu na jednom mjestu, da uvijek ima raje, kao u rl

Pošto vidim, većina maloljetnika uživa u šišama around the world, trebalo bi napraviti shisha bar sa animacijom dima

Bar donekle neka sitna ideja što je izvodiva, ima primjer kako je onaj vanimy odradio 

Dakle moze nesto na foru za deagle event ili neki slicni koji sporazumeva oruzije.
Dakle da se urade labeli nesto slicno kao sto su za GS, pretrcis preko njih i dobijes odredjen broj munucije za odredjeno oruzije.
Nije lose za Warove ili Evente koji podsticu DM. Samo da bude limit za vreme da ne bude abuse-a i da ne moze na tu lokacuju da se dodje sem upisivanja kordinata na tu foru nesto
@Deity

Gradjevinar ali ne onaj koji postoji ovde na samp serveru nego na primer:
Igrac se zaposlio kao gradjevinar i sada,pokrene lepo posao,uzme opremu ali ne samo /oprema i odmah dobije sve nego dodje na gradiliste i izabere pribor koji zeli da ponese. Od ponudjenog da ima materijale za gradjevinu,onda neki alat npr cekic,busilica,kljucevi,spahle,skalpel itd. To ponese i kada pokrene posao,actor pozove igraca na odredjenu lokaciju gde ce npr da kreci kucu i to sve sa animacijama(ako moze da se uradi). Znaci ako kreci kucu,od pribora ponese valjak,kantu i boju. Kada stigne do actora,taj isti actor da izbaci neki text,na primer: "Dobar dan. Pozvao sam Vas kako bi mi okrecili sobu." i otvori se mali prozor i u kojem pise "Actor Vam za ovaj posao nudi 6000$. Ako zelite da obavite posao,pritisnite Yes." To da se napravi kako bi igrac mogao da odluci da li zeli to da radi ili ne. Ako ne zeli,ponovo pokrene posao i pozove ga drugi actor koji ce npr od njega traziti da srusi neki objekat. Onda igrac od alata ponese cekic,busilicu itd.. i ode do actora. 
Animacija da bude kako igrac podize cekic i rusi odredjeni deo kuce ili unutar kuce i da to sto se rusi,pada na pod(kao u rl kad rusite nesto. Znaci da delovi zida padaju na pod). 
Tu da se doda da imaju malo vise vrsta posla gradjevinca. 

Krecenje kuce.
Rusenje kuce.
Fasada
Betoniranje

@Deity Valjda je okej predlog. Ovo nisam nigde video nego mi je cisto ovk nadosla ideja pa ajde da predlozim.

Mislim da ima sasvim dovoljno poslova.Gledam ove komentare,krajnje nepotrebo(dostavljač cigara).

Jedino što bi,po mom mišljenju, bilo dobro da dodate jeste dostavljač kod pica steka.

Treba kad biras da pise 

Legalni poslovi -> Gradjevinar, Portir, Sluga...

Ilegalni poslovi -> Diler i ostalo..

Kamiondzija, da mu se dodaju one staze duge, da ima platu, da mu mjeri za koliko radi. 

Cistac stanova. 

Dostavljac iz Pizza Stacka. 

Radnik Pizza Stack. 

@Deity

Želio bih da ubacite striptiz klub,znači bio bi MTA do jaja

jel vi citate prvi post sta sam napisao?

17 minutes ago, Floyd Lawton said:

Igrac se zaposlio kao gradjevinar i sada,pokrene lepo posao,uzme opremu ali ne samo /oprema i odmah dobije sve nego dodje na gradiliste i izabere pribor koji zeli da ponese. Od ponudjenog da ima materijale za gradjevinu,onda neki alat npr cekic,busilica,kljucevi,spahle,skalpel itd. To ponese i kada pokrene posao,actor pozove igraca na odredjenu lokaciju gde ce npr da kreci kucu i to sve sa animacijama(ako moze da se uradi). Znaci ako kreci kucu,od pribora ponese valjak,kantu i boju. Kada stigne do actora,taj isti actor da izbaci neki text,na primer: "Dobar dan. Pozvao sam Vas kako bi mi okrecili sobu." i otvori se mali prozor i u kojem pise "Actor Vam za ovaj posao nudi 6000$. Ako zelite da obavite posao,pritisnite Yes." To da se napravi kako bi igrac mogao da odluci da li zeli to da radi ili ne. Ako ne zeli,ponovo pokrene posao i pozove ga drugi actor koji ce npr od njega traziti da srusi neki objekat. Onda igrac od alata ponese cekic,busilicu itd.. i ode do actora. 
Animacija da bude kako igrac podize cekic i rusi odredjeni deo kuce ili unutar kuce i da to sto se rusi,pada na pod(kao u rl kad rusite nesto. Znaci da delovi zida padaju na pod). 

Krecenje kuce.
Rusenje kuce.
Fasada
Betoniranje

@Deity Valjda je okej predlog. Ovo nisam nigde video nego mi je cisto ovk nadosla ideja pa ajde da predlozim.

bravo majstore, odlican, videcu sta mogu.

• Like 1

Bilo bi fora ako ikako moze to da se odradi da se napravi nekako "Profesionalni fudbaler" ili tako nesto i za to dobijas novac,npr igras utakmicu sa drugim igracima,ko pobedi dobija neki novac itd,kao u RL klubovima tako nekako. @Deity

Poljoprivrednik, da moze da se kupuju imanja i tako to

Evo mojih prijedloga

Poso farmer (kosis zito a ne markere, unikatan poso)

Poso skladistar (poso bude na luci sad uzimas kutije s onom dizalicom kutija i slazes ih)

Poso bus vozac (unikatan i druge lokacije da budu i actori na stanicama)

Poso prodavac cigara (pravis i prodajes do 10k i kad koristis jednu daje ti +5hp pancira) 

Poso drvosjeca (unikatan bude lokacija kod neke kolibe uzmes /motorku, cjepas drva a moze i sa kamionom da se ceraju drva za vecu platu)

Poso haker a mozda org (imas laptop i opcije da hakujes novac sa bankomata da hakujes toranj da mos otvorit kapiju od neke org prilikom napada i kada nekog zoves na telefon pise anoniman i slicno)

neke skrivene poslove

lazni taksi (upalis taksimetar u svom vozilu dok vozis nekog)

dzeparos (i da krade nekad 20% nekad 50% da ne krade stalno isti postotak novca) 

Tjt.

50 minutes ago, Floyd Lawton said:

Krecenje kuce.
Rusenje kuce.
Fasada
Betoniranje

hahahahaaha

• Haha 1

Da nešto može poput ovoga:

- Bankar. Bankar je posao gde se na prvom markeru utovara novac, te nastavlja da uvara novac po gradu. Predposlednji marker da bude iza banke, i da piše 'Istovaranje novca', a poslednji marker da bude tamo gde se pokreće posao. Znači ovako. Prvi marker to Pizza Stacka. Drugi marker da bude kod Jefferson bolnice. Treći marker da bude negde kod nekog Gun Shopa, četvrti marker da bude kod burga, peti marker do nekog Pay 'n Spraya, šesti marker kod banke, da se istovari novac, i sedmi marker, da bude tamo gde se pokreće posao. Plata da bude 5000$, a da vozila budu oni kamiončići 'Securicar'. 

- Diler oružija. Diler oružija je posao gde se ide u jednu, kao na primer Luka Los Santosa, i tu da se uzimaju materijali. To bi bilo ovako:

- Par vozila marke 'Burito' kod posla.

- /pokreniposao, komanda koja pokreće posao.

- Od mesta pokretanja posla pa do luke, pa tako od luke do mesta pokretanja posla.

- Da mesto posla bude neka fabrika.

- Da možeš, na primer kada skupiš 1500 materijala, da odeš u fabriku(mesto posla), i da kucaš tu /oružije, gde ćeš imati listu oružija koje možeš napraviti materijalima.

- Plata da bude 50-100 materijala.

- Kasnije, kad se napravi oružije, da se sa tim poslom može prodati oružije određeno za svotu novca od 1000-30000 komandom /prodajoruzije.

@Deity?

Edited by Filip_Miskovic

Kamiondzija,ali ne kao u SAMP,nego se igrac zaposli,uzme kljuc od kamiona,udje u kamion,krene do nekog magacina ili prodavnice,onda iz magacina/prodavnice izadje covek(aktor),dolazi do kamiona,otvara prikolicu,odlazi po viljuskar,vraca se do kamiona i istovara palete,zatim popunjava papire o robi,i vozac se vraca odakle je posao.

Na primer,vrati se u firmu,sretne sefa(aktora),i sef mu kaze gde vozi sutra,znaci ne moze da bira.

• Upvote 1

Striptiz klub,sada ne znam kako bi ti moglo da se odradi.

Posao advokat 

Kada vas uhapsi neki policajac da mozete imati jedan poziv i da traje max 2 minuta ili koliko vi stavite nije bitno vec da mozete samo ispricati o cemu se radi, vi mozete pozvati koga hocete  druga/advokata bilo koga.I kada policajac uhapsi isipise vam npr ''Policajac Ime_Prezime vas je uhapsio, imate pravo na jedan poziv!

I vi sada pozovote advokata i advokat dodje do vas i sada njemu npr ispise neki tezak matematicki zadatak npr 2(3x+1) - 8*3 + 2*3(6x+9) i ako on taj zadatak rijesi tacno u roku od 1 min vas ce pustiti iz zatvora.

Ovaj primjer matematike sam izabrao jer advokati moraju biti pametni pa bi valjda onda trebali ovo znati izracunati mozete vi nesta drugo staviti npr nekog bota da svjedoci protiv vas odnosno da brani policajca ali mislim da je to tesko. Ovo je moj predlog posto bi advokat stvarno bio odlican posao 

-Da sadimo voce 

-Da sadimo povrce

-Da imamo komandu /rplife i da u tom /rplife imamo zenu,djecu (ne igrace nego da svaki igrac to moze imati u /rplife) i da dijete ide u skolu dobija random ocjene itd itd.Da se brinemo za dijete ama bas sve kao u rl sto je bitno za skolu.Da ima osnova skola,srednja skola,fakultet (o dijete odluci random oce li ici ili ne)

-Da u /rplife bude zemljotres i da bude svaka 2-3 dana cak do 6 stepeni po Rihterovoj skali ,a moze i u obicnoj igri kada nismo u /rplife bude jednom u 24h od 1 Rihtera po skali i da to dodje do novinara i da novinari kazu na vijestima

-Da se uvede da imamo televizor i da u na televizoru budu vijesti kao sto su ovdje i da te vijesti moze voditi samo lider novinara ili R5 i da taj televizor bude i u /rplife

-Da u /rplife bude u kuci TV, frizider,sporet i sve kao u rl 

-U /rplife da nam moze otici jedna ili vise dijelova u autu i da to moramo kupiti na auto optpadu ili u prodavnici

-Auto otpad ili prodavnica za dijelova auta kao sto sam gore rekao ^

-Namjestaj u kuci da mozemo kupovati takodje u /rplife mislim moze i u obicnoj igri ali vamo je bas sve kao u RL

-Da kupimo sat i kada kucamo /prikazivreme ili /sat ili /vreme da nam iskoci animacija kako igrac pomjera ruku i na sred ekrana nam iskoci sat dimenzija 50x50 ili kolike vi dimenzije stavite,takodje da ima vise vrsta satova,a ne samo jedan

-Da imamo razlicite telefeon npr iPhone 5, iPhone 6 ,Samsung S7,Samsung J7,Huawei p10 lite,Huawei p8,LG i tako to

-Da se doda tempomat takodje i da se moze staviti max koliko auto moze ici npr stavis na 60 km/h i koliko god drzis W auto ide max 60 km/h

I kao sto je Floyd rekao da ima krecenje,fasada itd

@Deity To su moji predlozi mislim da bi bilo vrh kada bi to odradili naravno ,ako ti hoces

Edited by Nikola_Wolf