[SA] Skill Arena Messages

[SA] YouTube Kanal

Ukoliko zelite da gledate nase evente i da ucestvujete u nekima ostavite subskrajb na nas youtube kanal :
https://www.youtube.com/channel/UCd1TL4AFCeTGW8VIhQTAMAg?view_as=subscriber

Skill Arena F.A.Q

Prekinite da kacite topice na koje je odgovoreno 1000 puta.

Procitajte ako vas sta zanima na https://www.sa-rpg.com/forum/index.php?/topic/348655-ultimate-faq-odgovori-na-sva-vasa-pitanja-koja-kacite-500-puta/

pre nego sto bilo sta napisete. 

H V A L A !

Prijave za MTA War League

Na ovom linku lider vase organizacije moze prijaviti vas tim 
https://www.sa-rpg.com/forum/index.php?/forum/979-mta-war-league-samp-nastavak/

Sign in to follow this  
Deity

ULTIMATE F.A.Q (ODGOVORI) NA SVA VASA PITANJA KOJA KACITE 500 PUTA!

1 post in this topic

Hello.

Sad dok imam vremena u nocnoj da malo napisem neka pitanja i odgovore, jer na ovom forumu pocelo je da se vrte konstantno jedni te isti topici. Odlucio sam da napisem "GUIDE Answera" jer ocigledno clanovi ne zele ili ih mrze da citaju sta pisem, ocigledno pisem zidovima ili nekim pticama napolju. Sva ova pitanja bice update-ovana i dodata nova kako ne bi morali da jurimo konstantno iste odgovore.

Zanemarite gramaticke greske, nocna smena glavu ubija xD

Pa da pocnemo: ( za one koji ne znaju Q je Question - Pitanje, a A je Answer - odgovor).

85Uu4.png

-SAMP-

85Uu4.png

Q: Ne mogu da udjem na server, stalno je pun!!! Stavite vise slotova?

A: Maksimalo je 1000 slotova na SAMP enginu, nije moguce staviti vise.

Q: Zasto mi se gube vozila ili ne spawnaju kad udjem, a donirao sam!!!!!!!!!!

A: Zato sto SAMP ima svoje limite, mozes ih videti na ->  https://wiki.sa-mp.com/wiki/Limits Pa sad izracunaj, imamo oko 700 vozila ukupno kad saberes organizacije i poslove, 1300 ostaje za igrace. Ako imas 1000 igraca, neka pola servera ima vozilo i motor, do the math ; )

Q: Zasto SAMP ume da zalaguje na 1000 igraca, ili ima delay od nekoliko sekundi.

A: Zato sto je SAMP napravljen da radi na jednom jezgru, single thread igra, iz 2006. Logicno da ce kad tad lagovati, jer nije pravljena za 1000 igraca, ali je ipak stavljena kao naknadno modifikacija za servere koje imaju veliki broj igraca. Moj inicialni plan je bio da stavim 500/500 na 2 servera, i resim problem. Takodje citer spam skripti, koje sam resio ali sigurno postoje jos ; )

Q:Zasto ne otvoris jos 1 SAMP server, 1000 igraca je malo!

A:Zato sto bi taj drugi server bio donekle popularan samo kad je prvi server pun, nema svrhe, a i takodje uskoro stize MTA pa cemo tu imati vise slotova, tacnije 4096 ; )

Q: Kakva je buducnost SAMP-a, kad stize novi update? Sta mozete vise ubaciti na ovaj server kad sve ima?

A: Pa SAMP nije imao update(core fajlova) vec 2 godine, Kalcor je odustao ocigledno od 0.3.7-DL, ne znam sta vise moze da se ubaci na SAMP, ovaj sad novi update ce  biti neki da zavrsi sve sto se moze ubaciti na samp, posle samo popravka bugova i optimizacija. Dostigli smo neki maksimalan limit. Isto tako, 1000 igraca je svaki dan, ne mozete ni ove sisteme kontrolisati, jer kao sto opet kazem, SAMP nije pravljen za 1000 igraca vec inicialno je za 500.

Q:Zasto vas anticheat Warden moze biti probijen? Zasto nesto ne uradite povodom toga? 

A: Zato sto je Warden anticheat bio pravljen samo za blokadu cleo modova, i nekih citeva. Kako izlaze novi citevi, warden mora stalno ponovo da se skida. Inicialno je bilo da se ubaci updater, ali bi onda antivirus detektovao program maliciozan i ne bi vam dozvolio da imate konekciju ka nasem socketu. Warden je napravljen bio kao privremeno resenje, a dalje ce se sav problem resiti i resen je na MTA, jer na MTA ne postoji cheat.

Q: Vas SAMP server ima vec 3.5 godine 1000 igraca, zasto ste tako popularni? Sta je tajna vasa pa vas toliko ljudi voli?

A: Odlican marketing, staff team predobar, vrhunska posvecenost vlasnik(-a,sad je i Goldfinger tu), volja i zelja za uspehom i nekim kvalitetom, maksimalna posvecenost za performanse, stabilnost, optimizaciju. Medju prvima smo uveli IP-board forum softver, medju prvima imamo svoj viber api live chat 24/7. Medju prvima koristimo DDoS Round Robin 16- IP address load balancing. Medju prvima imamo sisteme na SAMPU koji su kasnije iskopirani od drugih.. Medju prvima smo napravili MTA projekat. Medju prvima smo imali ESL sponzorstvo i partnerstvo, a uskoro i planiramo svoj novi projekat. Mnogo kvaliteta, malo mana ; )

Q: Zasto na SAMPU ne ubacite jos sistema textdraw baziranih, ili preko tajmera/ dialog / MySQL?

A: Zato sto smo dostigli limite, samp nas ogranicava maksimalno,, ne mozes imati savrsenu skriptu na 1000 igraca, zato valjda i nema ni jedan balkanski SAMP server 1000 igraca osim naseg.

Q: Ja volim SAMP, MTA je glupost ziva. Nije zanimljivo da ne citujes i nemas lagove i da ne pucas rapid fire!!! Necemo MTA!!

A: *smeh*

Q: Da li si svestan da ce SAMP pasti na 700 igraca, kada otvoris MTA,a isto tako pola ce biti na MTA pola na SAMPU?

A: Pa ja ne znam kako moze na SAMPU bilo ko da ostane kada je trenutno da kazemo mrtva igra sto se  tice update-ova od development teama,  dok MTA ima update svaki dan. Ne vidim razlog zasto bi forsirali SAMP kad vise nemam sta da vam pruzim, to je to, maksimalno sam vao dao. Ne znam zasto se plasite promene, MTA je buducnost trenutno na balkanu, a i jedini smo server. Bice uproscen, optimizovan, sredjen, uzivacemo svi ; ) 4000 igraca na SA, haos pravimo. Svakako, ko zeli da i dalje igra SAMP< tu je, moze da igra dokle god zeli.

Q: Zasto na SAMP ne dodate anticheat za  aimbot, i stvari koje ce resiti citere?

A: Zato sto server nije pravljen za 1000 igraca, a takvi resursi koji su potrebni da rese citere traze ogromno koriscenje procesora, sto znaci da ce lag na serveru biti ogroman. Tako da trenutno ne moze se popraviti svi citevi vezani za aimbot. Ionako anticheat ume da bagujer jer opet, kao sto rekoh, SAMP nije pravljen za 1000 igraca vec za 500.

Q: Hvala ti na ovom Q&A za samp, necu vise pisati po instagramu i fejsu i viberu i whatshelpu i forumu i teamspeaku ova pitanja po 500 puta.

A: Nema na cemu, i drugi put ; )

85Uu4.png

-MTA-

85Uu4.png

Q: Da li ce SAMP biti ugasen kada se otvori MTA?

A: Ne, nece se SAMP nikad ugasiti, MTA ce raditi paralelno sa SAMP serverom, neki vole SAMP neki MTA. 

Q: Da li se na MTA prebacuju statsi sa SAMP-a? Hocemo nasu imovinu na MTA?

A: Ne, najverovatnij se nece prebacivati nista. Razlog tome je jer jednostavno zelimo novi cist pocetak na MTA, s'tim sto ce isto biti brzo farmanje statsa i brzo nabavljanje imovine iz prostog razloga jer mi nikad necemo forsirati ljude da rade 24h da bi rentali jedan stan. Takodje donacije ce najverovatnije biti vracene, recimo vipovi kljucevi itd.

Q: Da li ce na MTA biti sve isto kao na SAMP-u?

A: Bice skoro iste komande, samo sa dialog/gui metodom, sve klikom kao i komandama, bice skoro sve komande istog imena kao i na sampu.

Q: Vau! MTA je odlican, ne mogu citevi, nema laga, mnogo mogucnosti, zasto nisi ranije planirao MTA?

A: Nisam nasao toliko vremena za taj projekat, a ni developera. LUA developera je jako tesko naci koji ce da radi za 1500e koje sam ja spremio, tako da smo podelili rad medju par developera koje znam i verujem. N0n3 i Xunder, i DEV team koji sam upoznao rade na odvojenim resursima.

Q: Jedva cekam MTA! Konacno da uzivam u igri koju sam oduvek zeleo, cistu, bez citera, bez maloumnih igraca koji prave nove acc-ove, vec kada im das serial ban zauvek su zavrsili sa MTA serverom.

A: Znam, i ja isto ; ) Cisticemo server, uzivacemo mi normalni igraci koji sirimo ljubav a ne mrznju!

Q: Hocu da doniram za MTA da ti pomognem da bude sto brzi  development i da ubrzamo proces alphe/bete!

A: Imas uplatnice u "donacije" sekciji, Hvala ti na tome!

Q:Zasto bih ja kao igrac SAMPA presao na MTA? Imam imovinu na sampu, brdo para, auta, donatorske stvari, ne vidim sto bih kretao od nule?

A: Pa pazi,  MTA je jedan novi period SAMPA, tacnije SAMP v2.0. A samo od nekih razloga zasto bi SVAKO trebao preci na MTA:

-Nema citera - Nema laga - Nema exploita - Nema izbegavanja bana i promene ip adrese ( SERIAL BAN ), Nema pravljenja duplih acc-ova na forumu kako bi psovali i prozivali zajednicu, jednom banujes fajront zauvek. Mnoge stvari koje LUA pruza PAWN moze samo da sanja, pogotovu sistemi kao sto su youtube video, GUI live support, custom soundi efekti skinovi modeli vozila, svetla, shaderi, i jos 500 stvari.

Q: Kad se otvara MTA, kad mozemo ocekivati final release?

A: Najverovatnije pocetko 2019 godine. Sada ce alpha WAR league, i eventi krajem oktobra.

Q;Hvala ti! Za kraj, gde mogu da pratim MTA za prijave?

A: Imas sekcije ispod na forumu, MTA Alpha signup, uskoro otvaram prijave.

85Uu4.png

-DONACIJE-

85Uu4.png

Q: Zasto su vase donacije jedne od najjeftinijih donacija od svih balkanskih servera a imate najvise igraca?

A: Zato sto SAMP nije za velike novce i placanja bezumnih cifara, vec uzivanje, svako ko donira dobije uslugu nazad, koja je vrhunska, u poredjenju sa drugim serverima. Isto tako ne razbacujemo se sa cenama od 40e+(sem za gunshop jer on donosi zaradu po 2-3M na dan zbog ogromnog broja igraca). Zato valjda ljudi doniraju previse, i to nam pomaze da imamo stabilnost servera/foruma/teamspeaka/MTA projekta i dalje sta planiramo.

Q: Uplatio sam donaciju, koliko moram da cekam?

A: Cekanje donacija je ugavnom od 2-7 dana, u zavisnosti koliko ljudi donira i koliko se ceka, isto tako i ako je vikend(vikendom se ne procesuju transakcije). Strpljenje je najbitnije, svakome ce donacija biti setana, nigde nece pobeci. Isto tako vlasnik mora da proveri sve uplate zbog fejkanja i laziranja novca, a to je veliki napor i vreme potrebno za tako nesto.

Q: Hocu da produzim VIPA, ali ne znam kad da produzim, zasto,  sta ce da mu se desi?

A: VIP produzavanje se racuna na +30 dana. Recimo vas VIP istice 1. decembra. Vi produzili npr sad, ili za 10  dana, 15, 1 mesec, on ce isto biti produzen +30 dana dakle trajace do 1. januara. Ako vas VIP istekne, ne gubite vipa vec vam se suspenduju komande, i kad produzite opet aktivira vam se automatski, samo treba relog.

Q: Opet, vi sa najvecim brojem igraca imate da se VIP jednom plati i produzuje 1e mesecno, dok drugi serveri traze svaki mesec da se plati cela suma?

A: Vec odgovoreno u prvom pitanju.

Q: Da li dajete nekad popuste na uplate?

A: Dajemo cak i do 50% popusta, kada nam je potreban novac za finansije projekata novih i stvari koje vam pruzamo svaki dan. Nista nije jeftino, a zajedno nas 1000 da da po malo i imamo za 3-4 meseca ; )

Q: Pa zato sto imas male cene donacija zato malo i dobijate novca!!!

A: Pa jedino da stavimo cene usluga preko 100e, pa cemo zaraditi ; )

Q: Gde mogu naci listu uplatnica?

A: https://www.sa-rpg.com/forum/index.php?/topic/621-sa-za-sta-je-sve-moguce-donirati/

Q: Sta ako mi se ne seta donacija u roku od 7 dana?

A: Opet okacis topic, ostavis link prosle uplate i tagujes vlasnika. Tagovanje pre 7 dana = ban. Jer vlasnik ima dnevno 200 notifikacija, a ne vasu jednu, niste jedini igrac na ovoj zajednici, ukapirajte ; )

Q: Hvala ti na ovom Q&A za samp, necu vise pisati po instagramu i fejsu i viberu i whatshelpu i forumu i teamspeaku ova pitanja po 500 puta.

A: Nema na cemu, i drugi put ; )

85Uu4.png

-ZAJEDNICA-

85Uu4.png

Q: Koliko dugo postoji Skill Arena kao zajednica?

A: 8 godina, osnovana 28 jula 2010-te.

Q: Tehnicki, ti imas 8 godina iskustva sa serverom?

A: Tehnicki, 5 godina sam aktivno vlasnik servera i imam brdo iskustva, one prve tri i ne racunam jer je bila zezancija i cisto je bila sprdnja sa CS serverima, mada smo bili i tu top rangirani. Pored hostinga naravno.

Q: Sta se desilo sa ESL-om, mozes mi objasniti? Zasto nema vise rocket leagu turnira, kada je imalo ogroman broj timova?

A: ESL Adria kao organizacija je ugasena tacnije suspendovana, zasto, ne znamo, ali tako je odluceno. Mi smo za mesec dana imali najveci broj ekipa od svih ostalih organizacija, dok drugi godinama nisu imali takav broj, odmah ispod evropskog nivoa rocket league (Go4RocketLeague).

Q: Ova zajednica deluje kao jedna od najstabilnijih, i najbrojnijih trenutno, odakle ovoliki broj ljudi zna za skill arenu?

A: Pa na ovoj zajednici postoji mnogo igraca koji su clanovi ovde preko 3+ godine, i nikad nisu napustili ili promenili zajednicu, a isto tako ovde je ekipa mnogo udruzeno tacnije klanova, pa zato se toliko ljudi cima i druzi i ucestvuje aktivno na nasem forumu. Cist dokaz da je ovde kvalitet prioritet, a ne kvantitet. Isto tako imamo ogroman broj clanova i posecenost, mozda smo u 10% najposecenijh sajtova na balkanu prema alexa rank ->  https://www.alexa.com/siteinfo/sa-rpg.com Top 1000 smo rank u Srbiji!

Q: Kakva je buducnost dalje zajednice, imali ste CS koji je bio najbolji rank za tu igru, pa sad SAMP najbolji vec 3+ godine, sad se planira MTA, sta mislite da li cete uspeti?

A: Pa ja se nadam da ce MTA biti uspeh, pun pogodak. Podizemo taj neki nivo igre, omogucavamo ljudima da uzivaju i sprdaju se kao i uvek u nasem GTA svetu.

Q: Da li planirate nesto posle MTA?

A: Trenutno se razvija end-game projekat Skill Arene, jedan od bum projekata vezanih za gaming svet, ali posto je to moj personalni projekat ne mogu deliti trenutno informacije o tome. To kad se otvori i ako uspe, Skill Arena postace brend ; )

85Uu4.png

-FORUM/TEAMSPEAK-

85Uu4.png

Q: Koji je ovo Forum Softver koji vi koristite?

A: Invision Power Board ( IPS).

Q: Kada planirate update foruma u 4.4.x verziju?

A: Uskoro, trebam da pocnem na migraciji i da dodamo neku novu temu kao i neke nove mogucnosti.

Q: Koliko je trenutna posecenost foruma kao i broj clanova? Postova?

A: 247,724  Tema 1,273,608 Poruka 29,251 Clanova, Najveci broj korisnika u isto vreme online: 2142.

Q:Da li vas teamspeak 3 poseduje licensu?

A: Da, kupljena je licensa jer po novim pravilima svaki teamspeak sa vise slotova mora imati svoju licensu.

Q: Kolika je cena license teamspeak-a?

A: https://www.teamspeak.com/en/features/pricing  Dakle 300$ trenutno.

A: Da li planirate da otvarate discord?

Q: Trenutno ne, otvarali smo vise puta, ali jednostavno nije za SAMP i MTA discord, mozda u buducnosti kad se integracije odrade sa nekim pluginima.

Q: Ne radi mi novi teamspeak update, nece se install, crashuje zbog DLL-a, ili win-api-a, sta da radim?

A: Control Panel -> Windows update -> Restart kompa -> Fixed

Q: Ali ja nemam windows update, koristim piratsku licensu crackovanu?

A: Kupis licensu, 3 evra  na allkeyshop ; )

Q: Mogu li bez kupovine?

A: Da, instaliras windows 10, ili windows 8.1

• Like 7
  • Thanks 5
  • Upvote 19

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this